Obchodné a marketingové preklady

Určite ste si aj vy všimli, že postupom rokov sa systém podnikania zmenil a je oveľa jednoduchšie preniknúť aj na zahraničné trhy. Rôzne e-shopy fungujú vo viacerých krajinách a vďaka „online svetu“, to nie je nič zložité. Práve z tohto dôvodu nám vzniká potreba preložiť si našu stránku, reklamné texty, či obsah sociálnych sietí do rôznych jazykov. Chceme sa presadzovať aj v zahraničí a tak si zvýšiť úspech našej spoločnosti. Naša prekladateľská agentúra, vám s tým veľmi rada pomôže a dokáže rýchlo a spoľahlivo preložiť takmer čokoľvek!

Najčastejšie prekladáme z anglického, českého, francúzskeho, holandského, maďarského, nemeckého, portugalského, rumunského, ruského, španielskeho, talianskeho a ukrajinského jazyka. Dôležitou súčasťou prekladu je samozrejme správna gramatika, štylistika textu, zachovanie významu a prihliadanie na cieľ spoločnosti. Pri obchodných a marketingových prekladoch je toto veľmi dôležitou súčasťou prekladu. Je dôležité, aby bola reklama v danom jazyku chytľavá a pôsobila prirodzene. Aké texty si vieme predstaviť pod obchodnými a marketingovými? Sú to najmä reklamné texty, slogany, prezentácie, obsah na sociálnej sieti, PR a promo články, newslettre, PPC kampane, popisy produktov a mnoho ďalších.

Preklad textu neznamená len dokonalú znalosť jazyka ale zahŕňa najmä veľkú dávku kreativity. Pri preklade musíte brať do úvahy obsah, ktorý prekladáte. Ak sa jedná o reklamný text, musíte pochopiť jeho podstatu a v akom duchu sa má text niesť. Do úvahy treba zobrať aj to, kde bude text publikovaný, či ide o web, brožúru, sociálne siete a podobne. Poďme sa teraz spolu pozrieť na zopár konkrétnych príkladov obchodných a marketingových prekladov.

Reklamné texty na web stránke

Pri prezentácii vašej spoločnosti na webovej stránke si určite musíte dať záležať na uverejnenom texte. Reklama je základom marketingu a práve preto je aj jej preklad veľmi dôležitý. Každá krajina, má svoje zvyklosti a typické správanie ľudí. To samozrejme treba zahrnúť aj pri cielení reklamy na konkrétnu skupinu ľudí. Samotný preklad bez znalosti krajiny, kultúry a iných charakteristických čŕt, by nedocielil želaný výsledok.

Obsah na sociálnej sieti

Formou sociálnych sietí dnes podniká veľmi veľa ľudí a je to čoraz obľúbenejší spôsob. Zákazníkov si získate jednoduchšie a informácie sa k ním dostanú rýchlejšie. Veľmi obľúbenou sociálnou sieťou je práve Instagram, kde sa za posledné roky objavilo veľké množstvo nových produktov. Dôležité je taktiež zaujať ľudí a to čo platí pre Slovákov, nemusí platiť pre Maďarov, Rusov a iné národnosti.

PR a promo články

Promo články, sú súčasťou dobrej marketingovej reklamy a pomocou nich si viete získať lepšiu pozíciu vo vyhľadávaní v internetovom prehliadači. Seo analýza sa stala súčasťou marketingu a je veľmi obľúbenou. Pri preklade PR a promo článkov, musíte zohľadniť celkový význam daného textu. V takýchto článkoch sa často objavujú kľúčové slová, ktoré treba správne zakomponovať do textu.

Popisy produktov

Ak nakupujete na e-shope, určite si radi prečítate charakteristiku produktu. Slúži to na lepšie informovanie a dokonca zvyšuje predajnosť daného výrobku. Ja osobne si vždy dôkladne pozriem opis produktu, jeho funkcie a iné vlastnosti, ktoré sú dôležité pre môj výber. Toto je tiež súčasťou marketingových prekladov a poznať správne frázy, slovné spojenia a vhodné odborné slová je veľmi dôležité.

Nech už ide o akýkoľvek text, ktorý je dôležitý pre vaše podnikanie neváhajte a obráťte sa na nás. Ušetrite si tak kopu času a dosiahnete cielený výsledok za malú chvíľu. Ak ste ešte neuvažovali o posunutí svojho podnikania do inej krajiny, je na čase to zmeniť. Nikdy nebolo jednoduchšie presunúť svoje podnikanie na zahraničné trhy a tak byť úspešnejším!

Zavolajte nám už teraz na číslo +421 919 196 612!