Technické preklady

Technické preklady

Anglické technické preklady predstavujú špeciálnu oblasť prekladov nielen pre možné terminologické odlišnosti v jednotlivých jazykoch, ale aj preto, že v prípade nedostatočných technických znalostí je pomerne veľké riziko, že preklad môže miestami vyznieť nepresne a neprirodzene.

Technické preklady patrili medzi prvé odborné preklady, ktorými sa naša prekladateľská agentúra Netlingua začala zaoberať, prvé veľké preklady predstavovali návody na obsluhu, špeciálne príručky a popisy výrobkov.

Naši odborní prekladatelia disponujú technickými skúsenosťami, sú činní v rôznych oblastiach života a sú doma v labyrinte technických textov, či už v anglickom, nemeckom, španielskom alebo francúzskom jazyku.

Odborné technické preklady

Naši odborní technickí prekladatelia urobia maximum preto, aby text nebol preložený doslovne, ale znel prirodzene, rešpektujúc pritom osobitosti a slovné zvraty daného jazyka.

Pre kvalitné technické a iné odborné preklady v angličtine nás kontaktujte na čísle 0919 196 612, kde Vám poskytneme podrobnejšie informácie ohľadne termínov a cenníka prekladov respektíve Vám odpovieme na vyvstávajúce otázky.

Medzi prvé odborné preklady v našej prekladateľskej agentúre patrili práve technické preklady. Do tejto kategórie patrili napríklad návody na obsluhu, špeciálne príručky, či popisy výrobkov. Návody na obsluhu, sú zvyčajne pribalené ku rôznym spotrebičom, ktoré si kupujeme do našej domácnosti.

Kúpite si napríklad nový vysávač a prvé, čo urobíte pri jeho vybaľovaní je, že si prezriete návod na jeho obsluhu. Prečítate si v ňom, ako ho správne používať aby vám vydržal, čo najdlhšie. Pozriete sa ako ho zapnúť, odobrať alebo vymeniť vrecúško a mnoho iných vecí.

Všetko toto si radi pozrú ľudia po celom svete a je jedno akým jazykom hovoria. Práve preto sú tieto preklady veľmi dôležité. Umožňujú predávať výrobky v rôznych krajinách po celom svete. Nie nadarmo sa hovorí „koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom“. Do tejto kategórie spadajú taktiež špeciálne príručky. Tie sa môžu líšiť svojou náročnosťou prekladu. V podstate je jedno o akú príručku ide, je isté že vám zabezpečíme ten najlepší odborný preklad.

V poslednej dobe nakupujeme takmer všetko „online“. Navyše, súčasná situácia tento trend len posilnila. Ja osobne nakupujem oblečenie, kozmetiku, elektroniku a množstvo iných vecí väčšinou na internete. Vytvára sa čoraz viac e-shopov, kde sú pridávané stále nové produkty. Popisy výrobkov, sú tak čoraz viac žiadanejšie. Potom je len otázkou času, kedy sa majitelia takýchto internetových obchodov, budú snažiť presadiť aj na zahraničných trhoch.

Len si predstavte, že podnikáte a chcete si zvýšiť zisk. Čo urobíte? Veľmi jednoduché je si dať webovú stránku preložiť a tak isto aj popisy produktov. Získate tak nových zákazníkov v rôznych krajinách, čím si rozšírite svoju pôsobnosť. Nie je nič zložité preniknúť do krajín, ktoré sú napríklad našimi susednými.

Je to pomerne blízko a môžeme predpokladať približne rovnaké správanie sa zákazníkov. Ak ide o iné krajiny, je potrebné zvážiť správanie sa ľudí a taktiež preklad bude zložitejší. Je potrebné poznať kultúru, zvyky daných jazykov. V každom jazyku existujú aj špeciálne frázy, ktoré sa doslovne preložiť nedajú.

Prekladateľská agentúra Netlingua

Poznať cudzí jazyk sa dnes stalo súčasťou našich životov. Technické preklady, sú čím ďalej tým potrebnejšie a práve preto sú aj v našej ponuke. Pri preklade je potrebné mať technologické znalosti, pretože ak by to tak nebolo mohlo by dôjsť k nedorozumeniam.

Nestačí len ovládať všetky slovíčka, ale je potrebné poznať aj rôzne terminologické odlišnosti. Človek si ani neuvedomí, aké náročné je venovať sa prekladateľstvu, pokiaľ si to sám nevyskúša. Je potrebné tomu venovať množstvo času a nie je to nič jednoduché.

Prekladateľstvo je veľmi náročnou profesiou a stoja za ňou roky štúdia. Naši prekladatelia sú však v tom, čo robia veľmi dobrý a môžete sa spoľahnúť na ich odborné znalosti. Určite urobia maximum, aby ste boli spokojný a využili naše služby opätovne.

Môžete nás kedykoľvek kontaktovať telefonicky a dohodnúť si preklad hneď teraz. Samozrejme vás vieme informovať ohľadne termínov a taktiež cenníka prekladu. Odpovieme vám taktiež na vaše otázky a ak vám niečo nie je jasné určite sa neváhajte obrátiť na nás.

Ak ste sa v tomto článku našli a zistili, že aj vy potrebujete využiť technický preklad, určite neváhajte a kontaktujte nás! Pre svoju spoločnosť nemôžete urobiť nič lepšie a garantujeme vám vysokú mieru profesionality. To ako sa rozhodnete je na vás, no určite túto voľbu nebudete ľutovať. Ušetríte si množstvo času, stresu a získate kvalitne preložené texty za výborné ceny. Neváhajte a poďte do toho aj vy!

Technické preklady, odborné preklady v Bratislave v agentúre Netlingua!

Zavolajte nám už teraz na číslo +421 919 196 612!