Francúzsky jazyk je krásny, ale aj náročný

Francúzsky jazyk je jedným zo šiestich oficiálnych a pracovných jazykov OSN. Francúzsky jazyk je oficiálnym jazykom veľkého počtu medzinárodných organizácií. Podľa údajov Francúzskej Akadémie je počet ľudí schopných dohovoriť sa po francúzsky okolo 270 miliónov. To je skutočne veľký počet ľudí a preto sa nie je čomu čudovať, že francúzština je často pracovným nástrojom mnohých ľudí, firiem a organizácií.

Dnes už takmer celý svet hovorí po anglicky a preto očakávať od niekoho, že bude automaticky ovládať aj francúzštinu nie je veľmi správne a ani reálne. Hoci v Európskej únii je francúzština stále oficiálnym jazykom.

Niekto ovláda viac cudzích jazykov, niekto ovláda jeden cudzí jazyk a niekto nevie žiadny. Každý sme iný a každý máme talent na niečo iné, preto môžete byť napríklad skvelým obchodníkom, ale pritom sa v reálnej situácii nemusíte vedieť dohovoriť v žiadnom cudzom jazyku. Vtedy jednoducho využijete služby prekladateľa a tlmočníka a vy sa ďalej sústredíte len na to, v čom ste doma.

Francúzsko, predovšetkým teda Paríž, zohrávali vždy veľkú úlohu a boli centrom nie len kultúry, rovnako však aj ekonomický, politický a vojenský vplyv Francúzska neustále rástol. Francúzsko je krajinou so širokým kultúrnym spektrom a preto sa nie je čomu čudovať, že tak ako aj iné jazyky, tak aj francúzština má niekoľko dialektov. A niektoré z nich sa skutočne výrazne odlišujú od oficiálneho francúzskeho jazyka.

Francúzsky jazyk je prekrásny, ale neskutočne náročný a naučiť sa ho si vyžaduje nie len množstvo práce a odhodlania, ale aj dlhé roky štúdia a praxe. Ak sa potrebujete dohovoriť po francúzsky okamžite alebo potrebujete niečo súrne preložiť, obráťte sa na profesionálneho prekladateľa, či tlmočníka, ktorý vám ochotne pomôže a budete mať zároveň istotu, že preklad je správny a gramaticky presný.